Babacan: TÜİK’in terazisinin ayarını bir bozdular, ondan sonra millet perişan

Emekli aylığının yetersizliğinden yakınan bir vatandaş, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan‘a “TÜİK, enflasyonu Tayyip’e göre ölçüyor. Bizi bu kurtların elinden kurtarın” dedi. Babacan ise emekliye, “Çalışanla emekliler arası maaş dengesi bozuldu. Durum berbat, farkındayım. TÜİK, enflasyonu doğru ölçmüyor. TÜİK’in terazisinin ayarını bir bozdular, ondan sonra millet perişan” yanıtını verdi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Eskişehir’de esnafı ziyaret etti, vatandaşların sorunlarını dinledi, sohbet etti. Emekli bir vatandaş, Babacan’a emekli maaşlarının azlığından ve geçinemediklerinden yakındı.

“Emekli olduğumda, asgari ücretin iki buçuk misli maaş alıyordum”

Vatandaş, Babacan’a, “Ben memur ve emekliyim. 14 bin lira maaş alıyorum. Bizi bu kurtların elinden kurtarın. Maliyeden emekliyim. Paranın bol olduğu yerden emekliyim. Emekli olduğumda, asgari ücretin iki buçuk misli maaş alıyordum. Oğlum geliyor bana hava atıyor. Diyor ki ‘Ben 17, 18 bin lira alıyorum, sen 14 bin lira alıyorsun’ diyor. TÜİK, enflasyonu Tayyip’e göre ölçüyor.”


“Enflasyonu düşüremiyorlar, TÜİK’e diyorlar ki ‘sen düşür'”

Babacan da vatandaşa şu karşılığı verdi: “Bütün denge bozuldu. Çalışanla, emekliler arası maaş dengesi bozuldu. Durum berbat, farkındayım. TÜİK enflasyonu doğru ölçmüyor. TÜİK’in terazisinin ayarını bir bozdular, ondan sonra millet perişan. Enflasyonu düşüremiyorlar. TÜİK’e diyorlar ki ‘sen düşür.’ O da ‘başüstüne’ diyor, düşürüyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir