Bakü’de 19 Mayıs törenle kutlandı

Azerbaycan’ın başkenti Bakü‘de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenle kutlandı.

Azerbaycan’daki Bakü Türk Anadolu Lisesi’nde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi. Törene Türkiye‘nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı, Bakü Silahlı Kuvvetler Ataşesi Tuğgeneral Zekeriya Yalçın, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Bakü Temsilcisi Ufuk Turganer, büyükelçilik müşavirleri, veliler ve öğrenciler katıldı. Törende saygı duruşunun ardından iki ülkenin milli marşları okundu. Öğrencilerin şiir ve marşlar söylediği törende dans gösterileri yapıldı. Türkiye ve Azerbaycan bayraklarıyla yapılan gösteri izleyicilerden alkış aldı.

“Bu aziz vatan bizlere Atatürk, milli mücadele kahramanları ve aziz şehitlerimizin emanetidir”

“Amacımız, bu cumhuriyeti daha da ilerilere taşımak”

Büyükelçi Bağcı, “Aynı şekilde bugün 146 büyükelçiliği ile 257’ye ulaşan temsilciliği ile dünyanın en büyük beşinci diplomatik ağını korumuş güçlü bir Türkiye vardır. İnşallah birliğimiz, amacımız, niyetimiz, mücadelemiz ve gençlere emanetimiz bu Cumhuriyeti daha da ilerilere taşımak, güçlü lider ülke Türkiye’yi hep birlikte inşa etmektir. Tekrar 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun, saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Programın sonunda futbol ve basketbol müsabakalarında dereceye giren öğrencilere Büyükelçi Bağcı, Bakü Silahlı Kuvvetler Ataşesi Tuğgeneral Zekeriya Yalçın ve KKTC Bakü Temsilcisi Ufuk Turganer tarafından ödülleri takdim edildi. – BAKÜ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Dünya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir