Bir Belediye Başkanı Daha Teşekkür Etti! Şimşek’in ‘Kredi Onayı’ Sosyal Medya Kullanıcılarını Duygulandırdı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bir CHP’li belediyenin daha yurt dışı borçlanma talebini onayladı. İBB’nin ardından Mersin Büyükşehir Belediyesi de projenin bir kısmını dış krediden karşılayabilecek. Konuyla ilgili sosyal medyadan paylaşım yapan Belediye Başkanı Vahap Seçer, Bakan Şimşek’e teşekkür etti. Art arda gelen onaylar sosyal medya kullanıcılarını duygulandırırken, kimileri de 2 yıldır neden onay verilmediği sorusunu yöneltti. 

Şimşek’in onayı sonrası sosyal medyada kararın neden bu kadar geciktiği tartışma konusu oldu. CHP’li Vahap Seçer Mersin metrosu için 900 milyon liralık borçlanma yetkisini belediye meclisinden 16 Ağustos 2021 tarihinde geçirmişti.

Belediye meclisinin onay verdiği borçlanma yetkisi yaklaşık 24 aylık beklemenin ardından Hazine ve Maliye Bakanlığınca da onaylandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in Mersin’in 2 yıldır beklediği imzayı attığı, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer tarafından kamuoyuna duyuruldu.

Seçer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Mersin metrosu yapımı için gerekli olan kredilerin belirli bir kısmına hazine onayı veren Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek’e teşekkür ederim. Daha önce başlattığımız metro inşaatımızı süratle sürdüreceğiz” dedi.

Sosyal medya kullanıcılarının bazıları Şimşek’in kararını olumlu karşılarken, kimileri de geç gelen karara sitem etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir