BTÜ’de en havalı etkinlik başlıyor

BURSA (İGFA) – Geleceğin mühendisleri olan BTÜ’lü öğrencilerinin; savunma ve havacılık sektöründeki güncel çalışmaları takip etmesi, alanında uzman isimlerle bir araya gelmesi ve sektörü tanıması amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘Havacılık ve Savunma Günleri’nin 6’ncısı başlıyor.

11-13 Ekim 2023 tarihlerinde BTÜ Mimar Sinan Yerleşkesinde gerçekleştirilecek olan etkinlikte; ROKETSAN, ASELSAN,TUSAŞ, TUA, TÜRKSAT, TÜBİTAK, DELTA V, HCTEK gibi öncü firmaların üst düzey yöneticileri öğrencilerle bir araya gelecek. Savunma ve havacılık sektörüne dair pek çok konunun ele alınacağı bu 3 günlük organizasyona katılım, herkese açık ve ücretsiz olacak. BTÜ öğrencileri tarafında her yıl geliştirilerek düzenlenen organizasyon, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım Belediyesi, Kestel Belediyesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), ASELSAN, TUSAŞ, HCTEK ve ROKETSAN tarafından da destekleniyor.

UZMAN İSİMLERDEN SEMİNERLER

UHSST’nin düzenlediği organizasyonda; ‘Siber Güvenlikte Kariyer’, ‘Yapısal Tasarım Faaliyetleri’, ‘Yapay Zekâ Teknolojilerinin Gerçek Hayata Dokunuşu ve Endüstriyel Uygulamaları’ gibi konu başlıkları, uzman isimlerin konuk olduğu seminerlerde öğrencilerle paylaşılacak. Bunun yanında; uzay, havacılık ve savunma sanayiinin öncü firmaları, yerleşke içerisinde stant açarak öğrencilerin sorularını yanıtlayacak. “BTÜ Havacılık ve Savunma Günleri” sonunda katılımcıları, sertifikanın yanı sıra birbirinden güzel hediyelerin yer aldığı çekilişler de bekliyor olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir