Oğuzhan Uğur Tekel Bayii Saldırganları İçin İdam İsteyenlere Tepki Gösterdi!

İstanbul Esenyurt’ta bir tekelde 3 kişiye saldıran ve 2 kişinin ölümüne neden olan 4 saldırgan için sosyal medyada idam çağrıları başlamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanı Oktay Saral da ‘Yaşasın idam’ paylaşımı yapmıştı. Bu paylaşımların ardından Oğuzhan Uğur idam isteyenlere tepki gösterdi.

Esenyurt’ta bir tekel bayiide yaşanan silahlı saldırı Türkiye’de adeta infial yarattı ve gündeme oturdu.

Tekel bayisine gelen eli silahlı 4 kişi, dükkandan bulunan 3 gence saldırdı. Olayda 20 yaşındaki Batuhan Bayındır ile 24 yaşındaki Yunus Emre Erzen hayatını kaybederken 21 yaşındaki Yusuf Erzen yaralandı.

Saldırıyla ilgili tepkiler çığ gibi büyürken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanı Oktay Saral, yaptığı idam paylaşımı nedeniyle gündem oldu.

Saral, paylaşımında “Yaşasın idam” ifadesini kullandı.

Birçok kullanıcı da sosyal medyada ‘idam’ konusunu gündeme taşıdı. Oğuzhan Uğur bu paylaşımlara daha fazla dayanamayarak tepki gösterdi.

Uğur, “Biz nerede hata yapıyoruz? demeden, konuyu yine alelacele idam gelsine bağladı büyüklerimiz. Toprağı yeşile boyamak, miting zamanı yola asfalt dökmek gibi. Asalım bitsin der gibi. Biter mi? Şu adalet sisteminde idam… Temeli atmadan kuleyi dikmek gibi.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir