Okan Buruk tarihi rekora yürüyor!

Galatasaray teknik direktörü Okan Buruk, Galatasaray’ın başında 14 maç üst üste kazanarak, lig tarihinde rekor kırmıştı. Genç teknik adam, Kayseri karşısında önemli bir eşiği geride bıraktı. Buruk, iç sahada 10. zaferini elde ederek, Coşkun Özarı‘yı yakaladı, 2 maç daha kazanırsa tarihe geçecek

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, takımının başında ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Beşiktaş’a açık ara fark atıp, adım adım şampiyonluğa yürüyor.

49 yaşındaki teknik adam, daha önce ligde üst üste 14 kez zafere uzanarak, bu alanda Beşiktaş’ın rekorunu kırmıştı. Buruk, rekorları bir bir kırmaya devam ederken, dün de Kayserispor karşısında alınan 3 puanın ardından Buruk, tarihi bir zaferin altına imza attı. Genç teknik adam, Galatasaray tarihinde iç sahada üst üste en çok galibiyet alan hocaların arasına adını yazdırdı.

1 galibiyetle egale ediyor

Buruk, 1978-1979 sezonunda 10 maç kazanan Coşkun Özarı’yı yakaladı. Öte yandan Gündüz Kılıç, 1960-1961 sezonunda, Fatih Terim ise 1999-2000 sezonunda ise 11 maçlık galibiyet serisi yakalamıştı. Yani genç teknik adam, iç sahada bir karşılaşmadan daha galibiyetle ayrılırsa rekora ortak olacak. Bu sayı 2 olursa tarih yazacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir