Samsung, telefon, tablet ve kulaklıklarındaki ses özelliklerini güncelliyor

Şirket, telefon, tablet ve kulaklıklarında Auracast desteğini genişletmenin yanı sıra 360 derece ses deneyimi sunmayı hedefliyor. Bu güncellemelerle birlikte, kullanıcılar müziği ve multimedya içeriklerini daha etkileyici ve sürükleyici bir biçimde deneyimleme fırsatı bulacak. Samsung’un bu yenilikleri, teknoloji meraklılarının ve ses kalitesine önem veren kullanıcıların beklentilerini karşılamayı vaat ediyor.

Samsung, cihazlarının ses yeteneklerini artırmaya yönelik bir dizi güncelleme duyurdu. Bu güncellemeler arasında, kullanıcıların başka bir dilde iletişim kurmasını kolaylaştırabilecek Galaxy Buds özelliği de var. Şirket, Galaxy S24 serisi ile birlikte “Canlı Çeviri” adında yeni bir özellik başlattı. Bu özellik, örneğin ziyaret ettikleri yabancı bir ülkedeki bir restoranla telefon görüşmesi yapmak gibi durumlar için bir tercüman olarak kullanılabiliyor. Yakında, Galaxy S24 sahipleri, cihazlarını güncellenmiş Galaxy Buds’ları ile eşleştirdiklerinde, yüz yüze konuşmalarda gerçek zamanlı çeviri aracı olarak telefonlarını kullanabilecekler.

Samsung, telefon, tablet ve kulaklıklarındaki ses özelliklerini güncelliyor

Kullanıcılar, kulaklıkları aracılığıyla diğer kişiyi dinlediklerinde, sözcükleri kendi dillerine çevrilmiş olarak duyacaklar. Bu arada, diğer kişi de telefon hoparlörü üzerinden kendi dilinde onları duyabilecek. Kullanıcılar, konuşma sırasında Galaxy Buds’larına dokunarak konuşma sırasını da değiştirebilecekler. Samsung, bu sayede iki farklı dilde konuşurken telefonun elden ele geçirilmesi gereksinimini ortadan kaldırdığını belirtiyor. Ancak, Galaxy S24’te bir telefon görüşmesi ile Canlı Çeviri’yi test ettiğimizde, Samsung’un bilgisayarlaştırılmış sisteminin sözlerimizi yorumlamadan önce fark edilir bir gecikme yaşadık. Yine de, bu, yabancı ülkeleri ziyaret eden gezginler için değerli bir araç olabilir.

Şirket ayrıca, Galaxy S24 serisi dahil olmak üzere telefon ve tabletlerinde Auracast desteğini genişlettiğini de açıkladı. Auracast, kullanıcıların telefon ve TV’ler gibi cihazlardan sınırsız sayıda yakındaki kulaklık, hoparlör ve kulaklığa ses yayınlamasına olanak tanıyan bir Bluetooth teknolojisidir. Samsung başlangıçta bu teknolojiyi yalnızca akıllı TV’leri için sunmuştu. Bu Galaxy Buds güncellemesi ile sahipleri, mobil cihazlarından birden fazla kulaklığa ses aktarımı yapabilecekler.

Ek olarak, Galaxy Buds2 Pro ve Buds2 kullanıcıları, kulaklıklarını belirli Samsung Neo QLED, QLED ve OLED TV modelleri ile eşleştirdiklerinde 360 Ses özelliğinden faydalanabilecekler. Böylece, kulaklıkları, izleme veya dinleme deneyimlerini daha sürükleyici hale getirmek için kullanıcıların baş hareketlerini takip edebilecek. Son olarak, Galaxy Buds2 Pro kullanıcıları, telefon görüşmesi yapmaları gerektiğinde bağlantılarını otomatik olarak şirketin tabletleri, Galaxy Kitapları ve TV’leri ile telefonları arasında değiştirebilen Samsung’un Otomatik Geçiş özelliğini kullanabilecekler. Bu özellikler, Şubat ayı sonundan itibaren Galaxy Buds2 Pro, Buds2 ve Buds FE kullanıcılarına sunulmaya başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir