Son dakika… İşte AK Parti’nin 48 ildeki adayları! Erdoğan resmen duyurdu

AK Parti’de heyecanla beklenen ikinci aday tanıtım toplantısı gerçekleştiriliyor. ATO Kongre Merkezi’nde başlayan toplantıda, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, aralarında Ankara ve İzmir’in de olduğu 17’si büyükşehir toplamda 48 belediye başkan adayını daha duyuruyor. AK Parti, 7 şehirde aday çıkarmayarak Cumhur İttifakı ortağı MHP’nin adayını destekleyecek.

Dakika dakika ATO Kongre Merkezi’nden son bilgiler:

15:1318 Ocak 2024

GÜMÜŞHANE ADAYI

Ercan Çimen

15:1218 Ocak 2024

GAZİANTEP ADAYI

Fatma Şahin

15:1018 Ocak 2024

DİYARBAKIR ADAYI

Mehmet Halis Bilden

15:0818 Ocak 2024

ÇORUM ADAYI

Halil İbrahim Aşgın

15:0718 Ocak 2024

BURDUR ADAYI

Mehmet Şimşek

15:0518 Ocak 2024

BOLU ADAYI

Muhammed Emin Demirkol

15:0518 Ocak 2024

BİLECİK ADAYI

Mustafa Yaman

15:0318 Ocak 2024

BAYBURT ADAYI

Mete Memiş

15:0218 Ocak 2024

BATMAN ADAYI

Adil Sebati Ceylan

15:0218 Ocak 2024

ARDAHAN ADAYI

Yunus Baydar

15:0018 Ocak 2024

ARDAHAN ADAYI

Yunus Baydar

14:5818 Ocak 2024

ANTALYA

Hakan Tütüncü

14:5718 Ocak 2024

ADANA ADAYI

Mehmet Kocaispir

14:5518 Ocak 2024

AKSARAY ADAYI

Enver Dinçer

14:5418 Ocak 2024

AĞRI ADAYI

Mehmet Salih Aydın

14:5318 Ocak 2024

AFYONKARAHİSAR ADAYI

Hüseyin Ceylan Uluçay

14:5118 Ocak 2024

ADIYAMAN ADAYI

Ziya Polat

14:4918 Ocak 2024

ADANA ADAYI

 Fatih Mehmet Kocaispirli

14:2818 Ocak 2024

ERDOĞAN: 30 OCAK’TA SEÇİM BEYANNEMESİ AÇIKLANACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın merakla beklenen konuşması başladı. Erdoğan, “Hedefimiz AK Parti ve Cumhur İttifakı’nda olan belediyeleri tekrar ezici oranlarda kazanma yanında muhalefetin elindeki şehirlerimizi gerçek belediyecilikle tanıştırmaktır. Bunun için milletimizin her adımında, her anında hep yanında olacak tüm gönlü ve zihni ile kendini şehirlerine adayacak belediye başkanları ile seçimlere hazırlanıyoruz. İnşallah 30 Ocak’ta da seçim beyannamemizi milletimizin takdirine sunacağız. Bilindiği gibi seçim takvimine göre aday listelerinin en geç 20 Şubat’ta seçim kurullarına verilmesi gerekiyor. Niyetimiz 20 Şubat’a kalmadan adaylar konusundaki tüm hazırlıkları bitirerek tüm vaktimizi ve enerjimizi seçim kampanyamıza teşrif etmektir.” dedi.

14:0818 Ocak 2024

ERDOĞAN SALONDA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, adayların açıklanacağı ATO Kongre Merkezi’ne geldi.

13:5718 Ocak 2024

AK PARTİ’DEN İZMİR MESAJI: GÜÇLÜ ŞANSIMIZ VAR

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, CNN TÜRK canlı yayınında seçim sürecine ilişkin konuştu.

Şen’in açıklamaları şöyle: Seçmenin bizi tercih edeceğini düşünüyorum. Biz halkla, toplumla iç içeyiz. Canlı mahalle teşkilatlarımızdan başlar, Meclis’teki grubumuza kadar sürekli etkileşim halindeyiz. Bilimsel araştırmalar yapıyoruz, ülkenin en çok bilimsel araştırma yapan kurumu AK Parti’dir. Halkımıza soruyoruz siz kimi istiyorsunuz?

Bizim aklımızdan şu isimler geçiyor, siz bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir başka anket yapıyoruz, isimlerde netleşiyoruz şu iki isim arasında hangisi sizin için daha doğru?

ANKARA’DA TURGUT ALTINOK İLE BİRLİKTE NE HEDEFLENİYOR?

Hiçbir şey çantada keklik değildir, rehavete kapılmamak gerekir. Seçmen ne derse başımızın üzerindedir ama biz seçmeni ikna edebiliriz. Ankara ve İstanbul ve bazı şehirler ortada veriler onu gösteriyor. Bu ne demektir? Kim daha çok kalbe dokunursa, kim daha çok gönle girerse o kazanacak. Biz bunu başaracağımızı düşünüyorum. Ankara ve İstanbul’u alacağımızı düşünüyorum. Adana’yı alacağımızı düşünüyorum. İzmir’de güçlü bir şansımız var bu şansı değerlendireceğimizi düşünüyorum. Çok tecrübeli bir arkadaşımız orada. İzmirlilerin çok sevdiği birisi.

Bu şuna bakıyor: Kim daha güçlü bir kampanya yürütecek. Bu programın İstanbul ayağından başlayan bir rüzgar oluştu. Murat Kurum ile beraber, adı geçen diğer isimler başta Tevfik Göksu olmak üzere onunla et ve tırnak gibi oldular. Bu diğer şehirlerde de öyle oldu.

CHP BÜYÜKERŞEN’DEN VAZGEÇEREK HATA MI ETTİ?

O yaşta ben olsam çekilirim. Siyasette hep yenilikten bahsederiz. Bence CHP’nin orada yaptığı hata değil. O yaşta koskocaman bir siyasetçi, belediye başkanını kırdılar üzdüler, o da kırgınlığını açıkça dile getirdi.

13:5518 Ocak 2024

48 İL İÇİN HEYECANLI BEKLEYİŞ

AÇIKLANACAK BÜYÜKŞEHİRLER
Ankara
Adana
Antalya
Diyarbakır
Gaziantep
Hatay
İzmir
Kahramanmaraş
Kayseri
Konya
Malatya
Mardin
Sakarya
Şanlıurfa
Tekirdağ
Tarbzon
Van

AÇIKLANACAK İLLER

Adıyaman
Afyonkarahisar
Amasya
Ardahan
Batman
Bayburt
Bilecik
Bolu
Burdur
Çorum
Gümüşhane
Hakkari
Iğdır
Karabük
Karaman
Kilis
Kırıkkale
Kırşehir
Kütahya
Muş
Nevşehir
Niğde
Siirt
Şırnak
Sivs
Tunceli
Uşak
Yozgat
Zonguldak

 

13:4418 Ocak 2024

SALONDA BÜYÜK HEYECAN

ATO Kongre Merkezi’nde hazırlıklar tamamlanırken salon da doldu.

13:4218 Ocak 2024

ADAYLIK İÇİN KONUŞULAN İSİMLER

Son bilgileri aktaran CNN TÜRK Muhabiri Duygu Ayaz Bayram, “Bugün açıklanacak iller arasında Ankara ve İzmir de var. Ankara için Turgut Altınok’un adı kesin gibi görülüyor. İzmir için de Hamza Dağ ismine kesin gözüyle bakılıyor.” dedi.

18 Ocak 2024

MİTİNG PROGAMLARI BAŞLIYOR

AK Parti’de seçim beyannamesi 30 Ocak’ta Ankara’da gerçekleştirilecek programla duyurulacak.

Beyanname açıklanmadan bir gün önce ise MKYK toplantısı yapılacak. Miting programları da en kısa sürede başlayacak. MHP ile aralarında Manisa’nın da olduğu bazı illerde ortak mitingler düzenlenecek. Erdoğan uzun süredir gitmediği Tunceli, Bilecik gibi ilçelerde de mitingler yapacak.

18 Ocak 2024

ERDOĞAN DEPREM BÖLGESİNE GİDECEK

6 Şubat depremlerinin yıl dönümüne de sayılı günler kaldı. Bu doğrultuda Cumhurbaşkanı Erdoğan 6 Şubat’ta deprem bölgesi illerini ziyaret etmeye başlayacak.

18 Ocak 2024

26 BELEDİYE AÇIKLANMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’un da aralarında bulunduğu 11 büyükşehir ile 15 ilin belediye başkan adaylarını 7 Ocak’ta açıklamıştı.

Buna göre AK Parti’nin 26 ildeki adayları şöyle sıralandı:

Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, Bingöl Belediye Başkan Adayı Erdal Arıkan, Bitlis Belediye Başkan Adayı Nesrullah Tanğlay, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş, Çanakkale Belediye Başkan Adayı Jülide İskenderoğlu, Çankırı Belediye Başkan Adayı Hüseyin Filiz, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Zolan, Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü, Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Sekmen, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Giresun Belediye Başkan Adayı Aytekin Şenlikoğlu, Isparta Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kastamonu Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Hilmi Güler, Rize Belediye Başkan Adayı Rahmi Metin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Doğan, Sinop Belediye Başkan Adayı Yakup Üçüncüoğlu, Tokat Belediye Başkan Adayı Eyüp Eroğlu, Yalova Belediye Başkan Adayı Mustafa Tutuk.

Canlı Anlatım Özeti

 • GÜMÜŞHANE ADAYI
 • GAZİANTEP ADAYI
 • DİYARBAKIR ADAYI
 • ÇORUM ADAYI
 • BURDUR ADAYI
 • BOLU ADAYI
 • BİLECİK ADAYI
 • BAYBURT ADAYI
 • BATMAN ADAYI
 • ARDAHAN ADAYI
 • ARDAHAN ADAYI
 • ANTALYA
 • ADANA ADAYI
 • AKSARAY ADAYI
 • AĞRI ADAYI
 • AFYONKARAHİSAR ADAYI
 • ADIYAMAN ADAYI
 • ADANA ADAYI
 • ERDOĞAN: 30 OCAK’TA SEÇİM BEYANNEMESİ AÇIKLANACAK
 • ERDOĞAN SALONDA
 • AK PARTİ’DEN İZMİR MESAJI: GÜÇLÜ ŞANSIMIZ VAR
 • 48 İL İÇİN HEYECANLI BEKLEYİŞ
 • SALONDA BÜYÜK HEYECAN
 • ADAYLIK İÇİN KONUŞULAN İSİMLER
 • MİTİNG PROGAMLARI BAŞLIYOR
 • ERDOĞAN DEPREM BÖLGESİNE GİDECEK
 • 26 BELEDİYE AÇIKLANMIŞTI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir